DPB zatiaľ nechce povedať, aké výluky nás čakajú v roku 2019

Očakávať sa dá modernizácia Dúbravsko-karloveskej radiály a menšie rekonštrukcie trolejbusových tratí.

Na Dopravný podnik Bratislava (DPB), ktorý je prevádzkovateľom MHD v Bratislave, sme sa obrátili s otázkou, aké zmeny a výluky môžu cestujúci očakávať v roku 2019 v súvislosti s rekonštrukciami tratí a inými stavebnými činnosťami. Žiadnu konkrétnu odpoveď sme však od DPB nedostali. "DPB, a.s. bude o všetkých zmenách v premávke MHD včas cestujúcu verejnosť informovať," odpovedala hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Rovnako DPB odpovedal aj na otázku, či už sú známe obchádzkové trasy liniek MHD po prípadnom uzatvorení rekonštruovaných Mlynských nív, či v súvislosti s výstavbou križovatky Prievoz na stavbe rýchlostnej cesty R7, ku ktorej by malo podľa medializovaných informácií prísť v najbližšom čase.

Predpokladané stavebné činnosti, ktoré ovplyvňujú prevádzku MHD bývajú každoročne zapracované aj v Ročnom projekte organizácie MHD v Bratislave, ktorý tvorí dodatok k Zmluve o službách vo verejnom záujme a zabezpečení MHD v Bratislave medzi mestom Bratislava a DPB a podpisuje sa k decembru predchádzajúceho roka.

Podľa nám známych informácií by okrem vyššie spomenutých prestavieb komunikácií malo prísť v roku 2019 najmä k dlhoočakávanej modernizácii električkovej trate v Karlovej Vsi a Dúbravke, čo si vyžiada výluku električiek a zabezpečenie náhradnej autobusovej dopravy. V uplynulých rokoch DPB plánoval aj modernizácie električkových tratí na Americkom námestí a Záhumeniciach, ku ktorým zatiaľ neprišlo a nie je známe, či budú realizované v roku 2019. V trolejbusovej doprave sa očakávajú menšie rekonštrukcie tratí na Ul. 29. augusta (medzi Dunajskou a Cintorínskou) a prípadne aj na križovatke Karadžičova - Záhradnícka a na Žellovej ulici.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Hej uzavrú to celé podla včerajšieho vyjadrenia hovorkyne.
Plánujú obchádzkovú trasu čisto pre MHD. IAD sa potlačí na Landererovej. Riešia sa ešte bus pruhy , kde bude súbeh MHD a IAD.
https://www.facebook.com/1428899270704224/posts/2154502188143925/

Vyzerá to, že predsa len niekomu napadlo, že úplne uzavrieť Mlynské nivy je tá lepšia možnosť
Nemôžu predsa povedať niečo čo sami nevedia. Presné termíny výluk na celý rok nevie nikto..
Reakcia na: lostrail #3:
Az tak tragicky by som to nevidel. Vallo si aj tak pomeni sefov mestskych podnikov v r.2019 😊
Boze moj, to su take hovorkynovske nicnehovoriace odpovede...
Cize zo slubu, ze spojka z AN na FN sa bude robit v roku 2018 nebolo nic a teraz nie je iste uz ani to, ci sa vobec bude robit v roku 2019... Ze som si este nezvykol...
ano, vcas. ako nas informovali vcas o odstaveni trolejbusov na nivach. dakujeme.