Predĺženie platnosti SeniorPasu je možné 30 dní vopred
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Platnosť SeniorPasu sa dá predĺžiť priamo cez označovač cestovných lístkov.


Foto © Bratislavská integrovaná doprava


Bratislavská integrovaná doprava informuje, že po novom si cestujúci využívajúci SeniorPas, t. j. bezplatný ročný predplatný cestovný lístok pre seniorov nad 70 rokov, môžu predĺžiť jeho platnosť 30 dní pred skončením jeho platnosti aj prostredníctvom:

  • nových označovačov lístkov vo vozidlách MHD (veľké žlté s dotykovým displejom),
  • označovačov lístkov na železničných staniciach (červené),
  • červených multifunkčných automatoch (vo vybraných nákupných centrách a niektorých zastávkach),
  • a u vodičov regionálnych autobusov Slovak Lines.

Pôvodne bolo možné týmito spôsobmi predĺžiť platnosť SeniorPasu najskôr 1 deň pred začiatkom novej platnosti. Aktuálnu platnosť SeniorPasu si cestujúci môže skontrolovať rovnako vyššie uvedenými spôsobmi.

Pri predlžovaní platnosti SeniorPasu prostredníctvom označovačov lístkov je potrebné stlačiť tlačidlo INFO a následne priložiť čipovú kartu k označovaču a počkať na zápis novej platnosti (cca 5 sekúnd). Platnosť SeniorPasu sa tým automaticky predĺži na ďalší rok.

Na predĺženie platnosti SeniorPasu prostredníctvom multifunkčného automatu je potrebné len priložiť čipovú kartu k miestu na prikladanie kariet a počkať na zápis novej platnosti.

Okrem vyššie uvedených spôsobov predĺženia platnosti SeniorPasov je možné dať si ich predĺžiť aj v predajniach Dopravného podniku Bratislava a Slovak Lines, pričom taktiež je možné využiť 30-dňový predstih. „Od spustenia III. etapy IDS BK, tzn. od 1. novembra 2015, vydali dopravcovia doposiaľ vyše 60-tisíc SeniorPasov, pričom v priebehu najbližších mesiacov bude potrebné predĺžiť platnosť takmer 27-tisíc SeniorPasov. Počas septembra očakávame zvýšenú návštevnosť predajní dopravcov z dôvodu začiatku školského roka a preto odporúčame občanom, ktorí si chcú svoj SeniorPas predĺžiť priamo v predajniach, aby svoju návštevu naplánovali mimo frekventovaných časov,“ informovala Zuzana Horčíková, generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy, koordinátora IDS BK.

Ak si cestujúci nepredĺži platnosť SeniorPasu na ďalší rok, SeniorPas bude neplatný a cestujúci nebude mať nárok na bezplatné cestovanie v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (MHD a regionálne vlaky a autobusy). V tomto prípade môže senior nad 70 rokov využívať jednorazové cestovné lístky so zľavou 50 %.

Neplatné SeniorPasy je možné obnoviť iba v predajniach Dopravného podniku Bratislava a Slovak Lines.

„Naším cieľom je cestujúcim ponúknuť hneď viacero rýchlych a pohodlných možností ako si svoj SeniorPas predĺžiť. Občan s platným SeniorPasom, teda platným cestovným lístkom, je  krytý v prípade nehody či iných poistných udalostí, ktoré sa môžu udiať počas cestovania. Zároveň vďaka platnosti SeniorPasov poznáme koľko cestujúcich skutočne využíva integrovanú dopravu, a tým vedia samosprávy zefektívniť výšku nákladov spojených s financovaním verejnej dopravy a zliav pre cestujúcich,“ povedal Marian Rovenský, predseda predstavenstva Bratislavskej integrovanej dopravy, koordinátora IDS BK.


15.8.2017
-mhd, TS BID-

Komentáre

Login: Heslo:

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

S499.102321.8.2017 16:53 #3 Re:
Reakcia na #2 od Valec:
Revízori budú na linkách na hlavnú stanicu, na ASMN a na letisko úmyselne masovo nasadzovať predlžovačov platnosti, aby mohli skasírovať ničnetušiacich cudzincov .
Valec21.8.2017 13:49 #2 Re:
Reakcia na #1 od kecho:
Ako často podľa teba taká situácia nastane?
kecho21.8.2017 13:16 #1 Re:
"Pri predlžovaní platnosti SeniorPasu prostredníctvom označovačov lístkov je potrebné stlačiť tlačidlo INFO a následne priložiť čipovú kartu k označovaču a počkať na zápis novej platnosti (cca 5 sekúnd)." Čiže 3 predlžovači za sebou dokážu vyblokovať jeden označovač na dostatočne dlhý čas, aby ho stihol zablokovať revízor po nástupe.