V Bratislavskom kraji uskutoční BID prieskum využívania cestovných lístkov (14. - 18.3.2017)
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Cestujúci sa môžu stretnúť so sčítacími komisármi vo všetkých vozidlách dopravcov zapojených do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji

Od 14. do 18. marca sa uskutoční dopravný prieskum. Sčítací komisári budú zisťovať od cestujúcich odkiaľ kam cestujú a aký cestovný lístok na svojej ceste používajú. Cestujúci sa môžu stretnúť so sčítacími komisármi vo všetkých vozidlách dopravcov zapojených do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

Cestujúcich osloví viac ako 50 sčítacích komisárov. Každý sčítací komisár bude označený menovkou, na ktorej bude jasne viditeľné logo IDS BK, logo spoločnosti Bratislavská integrovaná doprava, logá dopravcov a meno sčítacieho komisára. Každý komisár bude povinný zistené údaje od cestujúceho zaznamenať do predtlačeného hárku, ktorý po vykonaní prieskumu odovzdá.

Dopravný prieskum je anonymný a sčítací komisári sa budú cestujúcich pýtať  na začiatok a koniec cesty (obec, v prípade Bratislavy konkrétna mestská časť) a aké cestovné lístky na túto cestu použili. Cestujúcim, ktorí sa zapoja do prieskumu a tým podporia zlepšenie fungovania integrovanej dopravy, vopred ďakujeme,“ povedala Zuzana Horčíková, generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy.

Prieskum pripravuje každoročne Bratislavská integrovaná doprava, ako koordinátor Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. Cieľom dopravného prieskumu je zistiť využívanie jednotlivých druhov cestovných lístkov, s dôrazom na používanie neadresných cestovných lístkov. Neadresné cestovné lístky sú také, pri ktorých nie je možné určiť na akej trase ich cestujúci používajú. Sú to všetky jednorazové cestovné lístky zakúpené v automatoch alebo v novinových stánkoch.

Cestujúci budú o prieskume informovaní z informačných letákov, ktoré budú umiestnené na zastávkach a vo vozidlách dopravcov. Svoje podnety k priebehu prieskumu môžu občania zasielať písomne emailom na adresu info@idsbk.sk alebo telefonicky na 0948 102 102.


17.3.2017
-TS Bratislavská integrovaná doprava, a. s.-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

810zssk20.3.2017 1:11 #10 Re:
Reakcia na #9 od Joyki:
Zbytocny rozhodne nie je, je klucovy pre delbu trzieb. Prave preto sa divim ze dopravcovia akceptuju ze vyzera ako vyzera.
Joyki20.3.2017 0:10 #9 Re:
Reakcia na #8 od 810zssk:
No môže, ale keď sa ten komisár pýta cestujúceho s 15min. lístkom v 91-ke z Jaroviec smer mesto, tak zrejme ten cestujúci nesmeruje do 101-ky. Takže bral som v komentári do úvahy takéto evidentné jazdy. Pri hodinovom som mal na mysli trojzónový.

Prieskum takéhoto typu je tak trošku zbytočný, vlastne sa zisťuje len typ lístka a prúdy cestujúcich, ktoré však sú zistené len na základe priznania. V regiobusoch máme evidenciu, takže tam je to tak či tak zbytočné zisťovať.
Jedine v prípade neadresných lístkov by bolo prospešné zisťovať začiatok a koniec cesty, ale tých je tak žalostne málo, že sú to len zlomky %.

Ja som vlani zažil komisára, čo sa ma ani nepýtal na začiatok a koniec cesty, len či mám ZSSK-lístok alebo integrovaný. 🤣 Netuším, čo teda písal, kým sa ku mne nedostal, do koloniek čísla zón.
810zssk19.3.2017 22:12 #8 Re:
Reakcia na #7 od Joyki:
V zone 101 aj drzitel 15/30 minutoveho listka moze cestovat z/do regiozony. 60 minutovu platnost ma aj 4-zonovy listok.

Vseobecne mam trochu pocit ze tie prieskumy nebudu mat nejaku valnu kvalitu, ale vsak ked to dopravcom takto vyhovuje.
Joyki19.3.2017 16:55 #7 Re:
Tak logicky keď cestujúci dá odpoveď, že má 15, 30 či 60 min. lístok, tak sa nemusí pýtať, odkiaľ - kam, pretože v rámci mesta to je evidentné, že ide o zóny 100 a 101. Ak išlo o linku medzi zónami 100 a 101, tak (ak to nebolo evidentné), pýta sa začiatok a koniec cesty, takisto v prípade 60min. lístka.
Nezisťuje sa mestská časť, len zóna, takisto aj u SL a ZSSK sa zisťuje zóna a nie konkrétna obec.
danlo19.3.2017 14:51 #6 Re:
Reakcia na #4 od 810zssk:
iba pri neadresnych, odkial kam a aky typ listka (casova platnost/pocet zon)
N/A18.3.2017 14:55 #5 Re:
Reakcia na #3 od mrkvakj:
Stretol som ich v MHD, no minule co som ich stretaval, tak sa pytali aj medzi akymi mestkymi castami cestujeme. Teraz nie.
810zssk18.3.2017 14:27 #4 Re:
Reakcia na #3 od mrkvakj:
V MHD by sa tiez mali pytat odkial/kam cestuje, nie?
mrkvakj18.3.2017 8:45 #3 Re:
Reakcia na #2 od N/A:
Ono zalezi ze ci to bol komisar v MHD alebo SL ci vo vlaku, pretoze tí v MHD skutocne len zistovali na aky listok cestujes, zatial co vo vlaku a v SL sa pytali aj to, odkial - kam, a ze ci na ten listok pouzijes/ci si pouzil aj MHD.
N/A18.3.2017 8:34 #2 Re:
Ja som ich stretol 2x a pytali sa len ci pouzivame PCL, JCL alebo ECL (alebo nacierno ako jeden cestujuci nahlasil). Platnost listka / PCL ich nezaujimala a uz vobec sa nepytali odkial kam sa cestuje. V tych formularoch si len davali palicky k typom listka.

Jedna komisarka sa trapila snad aj 15 sekund s oznacenim svojho listka (asi len prazdny papierik), tak snad si poznacila, ze oznacovace treba doladit 🤣
Hacker18.3.2017 0:43  +1#1 Re:
Mna sa pani (slecna?) komisarka pytala, ci som vyuzil obycajny alebo jednorazovy listok. Aky je v tom rozdiel?