Do konca januára je opäť možné hlasovať za projekty, ktoré zlepšia MHD
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Medzi projektmi je opäť aj buspruh na Gagarinovej ul.


Ilustračné foto © osa


Bratislavský magistrát opäť dáva možnosť hlasovať o projektoch občianskeho rozpočtu, ktoré by zlepšili mestskú hromadnú dopravu. A to napriek tomu, že doteraz nezrealizoval buspruhy, ktoré zvíťazili v občianskom rozpočte na rok 2016. Podporiť je celkovo možné štyri projekty, po jednom z nasledujúcich oblastí:

  • Životné prostredie
  • Doprava, cesty, chodníky a cyklochodníky
  • Kultúra a šport
  • Sociálne veci

Znovu sú medzi projektmi zaradené aj také, ktoré patria medzi bežnú údržbu a teda bežné povinnosti magistrátu, na ktoré občania odvádzajú svoje dane. Väčšina aktivít je ale rozvojová. V doprave je možné hlasovať za nasledujúce projekty:

  1. Oprava cesty Žellova - oprava povrchu cesty.
  2. Bus pruh Gagarinova - vyznačenie bus pruhu za účelom zrýchlenia MHD.
  3. Chodník Pri vinohradoch - oprava chodníka pri ceste 2. triedy v mestskej časti Bratislava - Rača.
  4. Bezpečne cez Mamateyovu – Pankúchovu - oprava cesty, debarierizácia chodníkov, namaľovanie priechodov pre chodcov.
  5. Ostrovček na Krížnej - projekt riešenia debarierizácie ostrovčeka na Krížnej ulici v prospech mamičiek s kočíkmi, starších a menej mobilných občanov.

Hlasovať sa tak bude opäť o vyhradenom pruhu pre verejnú dopravu, ktorý bol uvádzaný ako príklad vo víťaznom projekte už v roku 2016. Hlasovanie potrvá do konca januára 2017 na stránkach magistrátu.


5.1.2017
-mhd-

Komentáre

Login: Heslo:

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

dupe10.1.2017 9:01  +6#7 Re:
Jednak sa hlasuje o veciach co sa aj tak nezrealizuju a nakladovo su vsetky sprostosti. V normalnych mestach by ani nenastala situacia ze by o takychto veciach bolo treba hlasovat. Debarierizacia by bola hotova pred 10-timi rokmi, chodniky sa opravuju priebezne a buspruhy davno vyznacene.

Buduci rok budeme hlasovat o tom ze je na Ciernej vode na zastavke MHD nevysypany kos, tepovani sedadiel miesto cistenia od grafitty, alebo o vytlku v BUSpruhu?

Je zima, ked nasnezi je krasne vidiet ako tu nic nefunguje a vsetkym je vsetko jedno. Dnes som isiel okolo zakladnej skoly na Cernysevskeho. Pred hlavnym vchodom cisty suchy chodnik v celej sirke. Ale aby sa deti na suchy chodnik dostali, musia prejst snehove a ladove polia tesne pred skolou. Su to bezne sidliskove chodniky, ktore by mali byt ocistene ale podla mapy zimnej sluzby su bez udrzby. Snezilo v piatok a dnes je utorok. Skolnik by to posypal dvoma lopatami a za 5 minut by bolo po vsetkom...
Spacer16.1.2017 10:14 #6 Re:
Treba všade zdôrazňovať, že KDI ide na veci z príliš teoretického hľadiska, a treba viac zobrať do úvahy prax. Takže sa tam treba na miesto osobne pozrieť, ako naozaj funguje. Neviem, prečo stále nie je BUS pruh aj pod Prístavným mostom pre linku 87 od Jurki pumpy smer Vlčie hrdlo. Aj v obrovských kolónach tam autá aj tak stoja iba v jednom pruhu.
Error 0x0075.1.2017 23:32  +1#5 Re:
Toto cele je tragedia
gejza5.1.2017 16:50  +4#4 Re:
zahlasujem, ale pod podmienkou, že moju voľbu zase raz nezrušia Kreténi, Dementi a Idioti ....
kecho5.1.2017 12:24  +5#3 Re:
Si robia srandu? Namaľovanie priechodov alebo skosenie obrubníkov na chodníkoch/ostrovčekoch? O tom treba hlasovať ako o zásadných veciach, na ktoré by sa inak nenašli peniaze?

Btw. Duu Seifert - Vrbík ešte koľko rokov chýba do výsluhového dôchodku? Keď už sa tu spomína aj buspruh...
lostrail5.1.2017 12:17  +7#2 Re:
Opat je mozne hlasovat za nieco, co bude nonsalantne za staleho miesania vyliate do zachoda.
Ibiza5.1.2017 10:16  +6#1 Re:
A nač hlasovať za BUS pruhy, keď to KDI zasa zmetie zo stola?