Konsignačné sklady náhradných dielov pre autobusy a električky
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Dodávateľ náhradných dielov pre nové električky je známy, pre autobusy sa ešte len bude vyberať.


Ilustračné foto © Max


Dopravný podnik Bratislava v závere novembra vyhlásil verejnú súťaž na zriadenie konsignačného skladu pre nákup náhradných dielov na autobusy značiek Ikarus*, Irisbus, Iveco, Karosa a Solaris. Ide už o druhý pokus DPB v tomto roku o zriadenie takéhoto konsignačného skladu.

Prvá súťaž na výber prevádzkovateľov konsignačných skladov náhradných dielov pre autobusy SOR, Solaris, Iveco, Irisbus, Citelis, Karosa, ktorú DPB vyhlásil na jar tohto roku, bola zrušená Úradom pre verejné obstarávanie. V pôvodnej súťaži bol predmet zákazky rozdelený na viacero častí, v novej súťaži môže uchádzač predložiť ponuku iba na celý predmet zákazky, keďže podľa súťažných podkladov ponúkaný priestor pre konsignačný nie je možné rozdeliť.

Zmluvu plánuje DPB s víťazným uchádzačom uzavrieť na 3 roky. Ponuky uchádzačov sa budú vyhodnocovať na základe najlepšieho pomeru ceny a kvality - celková cena (najnižšia) za predmet zákazky 85 bodov, lehota zriadenia konsignačného skladu 10 bodov a priemerná lehota dopĺňania skladu - 5 bodov.

Konsignačný sklad náhradných dielov bude zriadený aj pre nové nízkopodlažné električky Škoda 29T a 30T ForCity Plus. Sklad náhradných dielov s dlhou dobou výroby a dodávky pre uvedenie električiek po nehodách do prevádzky zriadi spoločnosť Smart Corporation, s.r.o. Bratislava, ktorú DPB vybral priamym rokovacím konaním v priebehu jesene tohto roka, ako v súčanosti jediného možného dodávateľa týchto náhradných dielov. Hodnota tejto zákazky bola 41 510 € bez DPH.

*) V prípade autobusov Ikarus, ktoré už nie sú v pravidelnej premávke, požaduje DPB z náhradných dielov iba filter prevodovky ZF.


Aktualizácia 23.12.2016: Verejná súťaž na zriadenie skladov ND pre autobusy bola opätovne zrušená, tentokrát z dôvodu zmenenia okolností, za ktorých bolo obstarávanie vyhlásené. DPB bude upresňovať technickú špecifikáciu zákazky.


1.12.2016, zrušenie súťaže - 23.12.2016
-mhd-

Komentáre

Login: Heslo:

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

absurd6.12.2016 9:13 #4 Re:
Ďakujem pekne za Smart Corporation, s.r.o. Nestačí, že Budamar vyžiera naše Cargo cez Bulk Transshipment s daňovými podvnodníkmi z Minerfin a spol., ešte aj toto nám bolo treba aby celý štát ovládli a dostali monopol. To sa blížime do stavu z pred roku 1989 ibaže už nebudú limity na kradnutie, pretože súkromníci nakradnú a my si utiahneme opasky a zoberieme pôžičky.

http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=M%E1%9Da%9A&MENO=M%E1rio&SID=0&T=f0&R=1
Jano32245.12.2016 13:58 #3 Re:
Reakcia na #2 od kecho:
Pomaly v každej druhej diskusii k článku je nejaký hate na SOR. Fakt neviem už...
kecho5.12.2016 13:39 #2 Re:
Reakcia na #1 od Viko:
Tie sa budu postupne rozpadavat, takze nahradnych dielov bude az-az.
Alebo - kym DPB vyhodnoti sutaz a podpise zmluvu, dovtedy tu uz ziadny neostane.
Viko5.12.2016 13:31 #1 Re:
Prečo zo súťaže vypadli diely pre SOR? Málo ich tu jazdí?