Presmerovanie MHD počas Národného behu Devín - Bratislava (12.4.2015 07:30 – 13:00)

Obmedzená bude doprava od Devína po Vajanského nábrežie, dotknuté linky pôjdu po presmerovaných, resp. skrátených trasách.

V nedeľu 12. apríla 2015 sa uskutoční tradičný beh Devín - Bratislava, ktorý si vyžiada obmedzenie premávky na nábreží Dunaja v úseku Devín - Námestie Ľ. Štúra.

Novinkou tohto roka bude spojenie Devína s Devínskou Novou Vsou skrátenou linkou 28 počas uzávierky Devínskej cesty, takže Devín nebude dopoludia odrezaný od siete MHD.

Električková doprava

Linky 1 a 4 budú v čase medzi 8:00 až 13:00 premávať po odklonových trasách:

 • Linka 1 v smere do centra za zastávkou Poštová-Martinus pôjde po obchádzkovej trase Námestie SNP, Kamenné námestie, Špitálska, Americké námestie, Blumentál, Vazovova, Krížna, Špitálska a ďalej od zastávky Nám. SNP späť na Hlavnú stanicu. Neobslúži zastávky Kapucínska, Chatam Sófer, Most SNP a Jesenského.
 • Linka 4 pôjde obojsmerne cez tunel, Kapucínsku a Nám. SNP.

Autobusová doprava

 • Linka 28:
  • Cca medzi 8:00 až 11:30 bude premávať po skrátenej trase Opletalova - Istrijská - Na hriadkach - Devín (staré obratisko pred cintorínom). Zabezpečí tak kyvadlovú dopravu medzi Devínom a Devínskou Novou Vsou. Mimoriadne bude zastavovať v Devínskej Novej Vsi aj pri minizáchytnom parkovisku Pod skalou (medzi zastávkami Sandberg a Na hriadkach). Prestup na linku 21 do mesta je možný na zastávkach Na hriadkach, alebo Novoveská (tu aj na linku 20).
  • Od cca 11:30 bude premávať po svojej bežnej trase v úseku Opletalova - Devín - Most SNP (výstupište/nástupište ako linka 29). Premávka v celej dĺžke trasy bude obnovená zhruba o 13:00.
 • Linky 30 a 37 budú v smere k Mostu SNP presmerované medzi ZOO a Mostom SNP cez Petržalku. Neobslúžia zastávky Chatam Sófer, Park kultúry a Lafranconi. Obmedzenie sa dotkne spojov po 9:05 z východiskových zastávok. Obnovenie premávky po bežnej trase sa predpokladá okolo 11:10.
 • Linka 32 bude v smere na Hlavnú stanicu medzi Molecovou a Pri Suchom mlyne presmerovaná cez Karloveskú, Harmincovu a Patrónku, pričom neobslúži zastávky Botanická záhrada, ZOO a Pri Habánskom mlyne. Na obchádzkovej trase nezastavuje. Na Molecovej bude zastavovať na svojich bežných zastávkach. Obmedzenie sa dotkne spojov po 9:20 z Dlhých dielov. Obnovenie premávky po bežnej trase sa predpokladá okolo 11:10.
 • Linka 39 bude v smere do Ružinova medzi zastávkami ZOO a Zochova presmerovaná cez Petržalku. Neobslúži zastávky Lafranconi, Park kultúry a Chatam Sófer. Obmedzenie sa dotkne spojov po 9:20 z Cintorína Slávičie údolie. Obnovenie premávky po bežnej trase sa predpokladá okolo 12:00.
 • Linka 50 pôjde v smere k OD Slimák po trase  Aupark - Krasovského - Jantárová cesta - Farského - Černyševského - Einsteinova - Most Apollo - Landererova - Autobusová stanica - Svätoplukova - Páričkova - Košická - Miletičova - Ružinovská - Tomášikova - Riazanská - OD Slimák. Na obchádzkovej trase zastaví na zastávkach Farského (na Farského ul.), Most Apollo a Landererova. Autobusy neobslúžia zastávky Most SNP a Malá scéna. Obmedzenie sa dotkne spojov po 7:40 z Auparku. Obnovenie premávky sa predpokladá okolo 12:50.
 • Linka 70 bude približne v čase od 7:30 do 13:00 premávať po skrátenej trase ŽST Podunajské Biskupice - Krajinská - Slovnaftská - Bajkalská - Prievozská - Mlynské nivy - Dostojevského rad - Nové SND (výstupište na Krupkovej ulici) a späť pôjde zo zastávky Malá scéna. Linka vynechá zastávku Most SNP.
 • Linka 95 pôjde približne v čase od 7:30 do 13:00 v smere z Petržalky za zastávkou Nám. hraničiarov cez Jantárovú cestu, kde zastaví na zastávke Farského (v smere k Starému mostu), Krasovského, Einsteinovu pod Most SNP, kde bude zastavovať na zastávke liniek 30 a 37. V tomto smere neobslúži zastávky Farského (na Farského ul.), Most Apollo, Landererova, Malá scéna a Námestie Ľ. Štúra. Medzi Farského a Landererovou je možné využiť presmerovanú linku 50. V smere do Petržalky pôjde spod Mosta SNP po svojej riadnej trase.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.