Ulicami mesta opäť premáva Vianočná električka
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Jazdiť bude od 5. do 23. decembra každý podvečer.

Dopravný podnik Bratislava, a.s. už po štvrtýkrát vypraví do ulíc centra Bratislavy historickú Vianočnú električku. Jazdy centrom mesta sa už stali tradíciou nielen u obyvateľov hlavného mesta, bohato vysvietenú električku obdivujú aj návštevníci a turisti.

Tento rok začne v uliciach Bratislavy premávať Vianočná električka v piatok 5. decembra 2014 a verejnosť ňou bude môcť bezplatne cestovať od tohto dňa až do 23. decembra 2014. Premávať bude denne v hodinových intervaloch od 16:00 zo zastávky Jesenského pred historickou budovou SND až do posledného odchodu o 20:00.

Tohto roku zamestnanci DPB, a.s. okrem vianočnej výzdoby a LED svetelných reťazí na električku nainštalujú ďalšie svetlá, ktoré dodala spoločnosť Osram a samozrejme nebudú chýbať ani sviatočné koledy. Do týchto svetielok bude odetá električka československej výroby typu ČKD Tatra T2, ktoré vyrábali spoločnosti TATRA Smíchov a ČKD Stalingrad od polovice 50. rokov do začiatku 60. rokov 20. storočia. V Bratislave ich jazdilo celkovo 67 kusov v rokoch 1957 - 1988. Vďaka našim šikovným dielenským pracovníkom dnes opäť jazdí v uliciach hlavného mesta, pripomína kus histórie a zároveň spríjemňuje predvianočné obdobie. Cestujúcich čaká neopakovateľná romantika v bohato vysvietenej električke a tým najmenším budú rozdávať lístky naši šarmantní sprievodcovia v historických uniformách.

Samozrejme, v predmikulášsky podvečer nebude v električke chýbať ani samotný Mikuláš, ktorý má pre deti pripravené aj tento rok rôzne prekvapenia.

„Veríme, že aj tohto roku cestujúcej verejnosti spríjemníme čas predvianočného obdobia a vďaka našej unikátnej električke, ktorá sa teší obľube nielen u dospelých, ale najmä u tých najmenších, aspoň na chvíľu zabudnú na predvianočný zhon a vychutnajú si v pokoji a v príjemnej atmosfére jazdu centrom mesta,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava Ing. Ľubomír Belfi.

Vianočná električka bude premávať po trase:

  • Jesenského – Námestie SNP – Obchodná Radlinského – Blumentál – Vazovova – Krížna  Americké námestie – Špitálska – Námestie SNP – Kapucínska – tunel Chatam Sófer – nábrežie Mostová – Jesenského

Na uvedenej trate postojí na všetkých zastávkach. Na zastávke Vazovova (v koľajovom triangli) bude Vianočná električka stáť približne 30 minút, verejnosť si ju bude môcť v tomto čase detailnejšie prezrieť, respektíve odfotiť alebo sa porozprávať s našimi vodičmi o histórii tohto unikátneho kúsku.

Odchody električky:

  • z Jesenského: 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00
  • z Vazovovej: 16:42, 17:42, 18:42, 19:42, 20:22

Snažíme sa zachovať históriu verejnej dopravy neustálymi prácami – rekonštruovaním historických vozidiel, aj preto bude vo Vianočnej električke umiestnená pokladnička, do ktorej môžu cestujúci dávať dobrovoľné príspevky práve na rekonštrukciu električiek, ktoré sú pýchou bratislavského dopravcu.


25.11.2014
-TS DPB-

Komentáre

Login: Heslo:

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

Beus17.12.2014 19:34  +1#2 Re:
A občas, keď to časovo dobre vyjde (keď nie je mesto príliš zapchaté), aj plnohodnotné celé kolo s vloženým odchodom X:30 z Jesenského Záujem je
Žáržo26.11.2014 8:01 #1 Re:
Pol hodinová prestávka na Vazovovej? To vážne
Aj tak to zas bude tak, že po príchode na Vazovovu urobí ešte kolo cez Námestie SNP a Obchodnú, aby tam nemusela toľko čakať