Ulicami mesta opäť premáva Vianočná električka
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Jazdiť bude od 5. do 23. decembra každý podvečer.


Ilustračné foto © osa


Dopravný podnik Bratislava, a.s. už po štvrtýkrát vypraví do ulíc centra Bratislavy historickú Vianočnú električku. Jazdy centrom mesta sa už stali tradíciou nielen u obyvateľov hlavného mesta, bohato vysvietenú električku obdivujú aj návštevníci a turisti.

Tento rok začne v uliciach Bratislavy premávať Vianočná električka v piatok 5. decembra 2014 a verejnosť ňou bude môcť bezplatne cestovať od tohto dňa až do 23. decembra 2014. Premávať bude denne v hodinových intervaloch od 16:00 zo zastávky Jesenského pred historickou budovou SND až do posledného odchodu o 20:00.

Tohto roku zamestnanci DPB, a.s. okrem vianočnej výzdoby a LED svetelných reťazí na električku nainštalujú ďalšie svetlá, ktoré dodala spoločnosť Osram a samozrejme nebudú chýbať ani sviatočné koledy. Do týchto svetielok bude odetá električka československej výroby typu ČKD Tatra T2, ktoré vyrábali spoločnosti TATRA Smíchov a ČKD Stalingrad od polovice 50. rokov do začiatku 60. rokov 20. storočia. V Bratislave ich jazdilo celkovo 67 kusov v rokoch 1957 - 1988. Vďaka našim šikovným dielenským pracovníkom dnes opäť jazdí v uliciach hlavného mesta, pripomína kus histórie a zároveň spríjemňuje predvianočné obdobie. Cestujúcich čaká neopakovateľná romantika v bohato vysvietenej električke a tým najmenším budú rozdávať lístky naši šarmantní sprievodcovia v historických uniformách.

Samozrejme, v predmikulášsky podvečer nebude v električke chýbať ani samotný Mikuláš, ktorý má pre deti pripravené aj tento rok rôzne prekvapenia.

„Veríme, že aj tohto roku cestujúcej verejnosti spríjemníme čas predvianočného obdobia a vďaka našej unikátnej električke, ktorá sa teší obľube nielen u dospelých, ale najmä u tých najmenších, aspoň na chvíľu zabudnú na predvianočný zhon a vychutnajú si v pokoji a v príjemnej atmosfére jazdu centrom mesta,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava Ing. Ľubomír Belfi.

Vianočná električka bude premávať po trase:

  • Jesenského – Námestie SNP – Obchodná Radlinského – Blumentál – Vazovova – Krížna  Americké námestie – Špitálska – Námestie SNP – Kapucínska – tunel Chatam Sófer – nábrežie Mostová – Jesenského

Na uvedenej trate postojí na všetkých zastávkach. Na zastávke Vazovova (v koľajovom triangli) bude Vianočná električka stáť približne 30 minút, verejnosť si ju bude môcť v tomto čase detailnejšie prezrieť, respektíve odfotiť alebo sa porozprávať s našimi vodičmi o histórii tohto unikátneho kúsku.

Odchody električky:

  • z Jesenského: 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00
  • z Vazovovej: 16:42, 17:42, 18:42, 19:42, 20:22

Snažíme sa zachovať históriu verejnej dopravy neustálymi prácami – rekonštruovaním historických vozidiel, aj preto bude vo Vianočnej električke umiestnená pokladnička, do ktorej môžu cestujúci dávať dobrovoľné príspevky práve na rekonštrukciu električiek, ktoré sú pýchou bratislavského dopravcu.


25.11.2014
-TS DPB-

Komentáre

Login: Heslo:

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

Beus17.12.2014 19:34  +1#2 Re:
A občas, keď to časovo dobre vyjde (keď nie je mesto príliš zapchaté), aj plnohodnotné celé kolo s vloženým odchodom X:30 z Jesenského Záujem je
Žáržo26.11.2014 8:01 #1 Re:
Pol hodinová prestávka na Vazovovej? To vážne
Aj tak to zas bude tak, že po príchode na Vazovovu urobí ešte kolo cez Námestie SNP a Obchodnú, aby tam nemusela toľko čakať