DPB zrekonštruoval zastávku Jasovská v retro dizajne
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Oprava do pôvodného stavu stála 400 €.

Nefalšovaný pohľad na plechový zastávkový prístrešok v dizajne spred 30 rokov ponúka novozrekonštruovaná zastávka Jasovská. Pôvodný prístrešok zdevastovali vandali, a tak ho dopravný podnik demontoval a osadil nový, taktiež plechový. „Súčasťou opráv a rekonštrukčných prác zamestnancov DPB bolo zabezpečenie nových lavičiek, nových tabúľ pre cestovné poriadky a nového označníka zastávky. Zároveň v rámci vynovenia zastávky osadili aj nový smetný kôš.“ Ten je taktiež v retro dizajne podobne ako na iných zastávkach MHD.

„V prístrešku sa nachádza aj oznam ‚Zákaz lepiť plagáty‘ a DPB verí, že tým eliminuje vandalizmus a občania, ktorí tento zákaz nerešpektujú a devastujú či už vozidlá MHD alebo priestory zastávok, sa začnú správať k verejnému majetku slušne,“ uviedol na svojej webstránke DPB. Prístrešok je však pred vandalizmom chránený najmä uvedenou tabuľkou, keďže plechový povrch je ľahko počmárateľný, o čom sa dopravný podnik presvedčil aj vlani po rekonštrukcii zastávok v Rači.

Súčasťou nebola úprava nástupišťa, ktoré sa nachádza priamo na vozovke, takže cestujúci aj pri nastupovaní do nízkopodlažných vozidiel budú naďalej musieť prekonávať schod.

Celkové náklady na rekonštrukciu zastávky Jasovská boli vyčíslené na približne 400 €, čo je najmenej o polovicu menej ako cena nového prístrešku. Ceny nových prístreškov zodpovedajúcich súčasným požiadavkám na dizajn sa pohybujú od 800 € až do niekoľkotisíc eur.

Boj proti vandalizmu sa nedarí

„Dopravný podnik Bratislava každodenne bojuje s vandalmi – sprejermi, nelegálnym výlepom reklám, strhávaniami cestovných poriadkov či inými formami devastovania verejných priestranstiev a vozidiel MHD. Opravy stoja DPB desiatky tisíce eur mesačne. Zo štatistík, ktoré DPB každý mesiac vyhodnocuje, vyplýva, že oproti minulému roku vandalizmus narástol za prvé mesiace roku v roku 2014 až o 50 percent,“ uzavrel správu dopravný podnik.

Zrealizované informačné kampane tak zatiaľ neprinášajú požadovaný efekt, napriek tomu, že podnik o vandalizme či agresívnych cestujúcich informuje na svojej webstránke každý pracovný deň.


20.5.2014
-mhd-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

TomJ21.5.2014 19:49  +1#9 Re:
Reakcia na #8 od toldo:
Tak to by som súhlasil. A potom by tam mohla stáť aj 801 namiesto Žehrianskej.
toldo21.5.2014 19:28  +1#8 Re:
Reakcia na #7 od TomJ:
ano presne tak, miesta je tam dost a vozy, ktore zacinaju kolo tam stavaju aj teraz...
TomJ21.5.2014 18:47 #7 Re:
Reakcia na #5 od toldo:
A kde by prestávkovali vozy? Alebo by si posunul výstupište bližšie k Dolnozemskej?
4421.5.2014 9:59  +6#6 Re:
To sa bude ožranom dobre šťať. Tieto plecháče sú na to najvhodnejšie.
toldo20.5.2014 22:45  +2#5 Re:
OK, retro je dnes cool ale odtial-potial... Preco vlastne musi byt nastupiste L98 aj s touto plechovou budou tam kde je? Preco nemoze mat L98 vystupiste posunute blizsie k Peugeotu a nastupiste bude spolocne so zastavkou Jasovska pre L(1)91? Vytvoril by sa tak normalny prestupny bod (aj s normalnym pristreskom) a tiez by sa odstranilo postavanie autobusov v odbocovacom pruhu, co mi nepride zrovna idealne...
Ttom20.5.2014 21:34  +1#4 Re:
inac neviem ci som si len ja vsimol, ale minimalne SOR NB 18 ale aj MBCC zacinaju byt cim viac potagovane 🤯 ci som bol predtym malo vsimavy, alebo ich cistili?
Ike20.5.2014 15:24 -1 +8#3 Re:
„V prístrešku sa nachádza aj oznam ‚Zákaz lepiť plagáty‘ a DPB verí, že tým eliminuje vandalizmus a občania, ktorí tento zákaz nerešpektujú a devastujú či už vozidlá MHD alebo priestory zastávok, sa začnú správať k verejnému majetku slušne,“

🤣
Pôvodne som cítil ironický podtón autora novinky, no potom som si všimol, že je to priama reč citovaná zo stránky dpb 🤣
Solider20.5.2014 15:02 -1 +5#2 Re:
Exemplárny príklad nelegálnej reklamy a vandalizmu je električková zastávka Trnavské mýto, v správe magistrátu. Vtipne tam vyzerajú tie pozostatky nápisov „Zákaz lepiť reklamu“. Trápi to vôbec niekoho v DPB? Občana totiž nezaujíma, kto má zastávku v správe. V konečnom dôsledku to hádže zlé svetlo najmä na DPB.
810zssk20.5.2014 14:47  +7#1 Re:
Krasne 🤣