Projekt Namaľuj ciTy! bude pokračovať aj v tomto roku
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Bratislavčania opäť skrášlia vybrané zastávky MHD.

V roku 2013 premaľovali Bratislavčania v rámci projektu Namaľuj ciTy! päť laminátových zastávkových prístreškov MHD. Projekt je organizovaný Mestským parlamentom mladých hlavného mesta SR a pokračovať bude aj v roku 2014. Cieľom projektu je spríjemniť obyvateľom mesta prostredie a podporiť spolupatričnosť a zodpovednosť občanov za stav svojho okolia.

Svojimi dizajnovými návrhmi sa môže do projektu zapojiť aj široká verejnosť. Mestský parlament mladých vyhlásil dizajnovú súťaž návrhov s mottom "…aby sa pri nej nezastavil len autobus", ktorá prebieha od 10. marca do 1. apríla 2014. V tomto termíne môžu záujemcovia posielať svoje návrhy na dizajn laminátových zastávkových prístreškov elektronickou poštou na adresu tysibratislava@gmail.com. Propozície súťaže a ďalšie informácie je možné nájsť na stránke www.bratislavacity.info.

Vyhodnotenie súťažných návrhov bude dvojkolové, v prvom kole bude návrhy vyhodnocovať komisia pozostávajúca z členov Mestského parlamentu mladých, umelcov a zástupcu hlavného mesta. Vyhovujúce návrhy budú posunuté do druhého kola, v ktorom bude môcť verejnosť hlasovať za jednotlivé návrhy. Verejné hlasovanie by malo prebiehať od 7. do 14. apríla 2014 na internetovej stránke hlavného mesta SR. Súťažné návrhy budú inšpiráciou pre dizajn piatich zastávok, pričom garantovane realizovaný bude víťazný dizajnový návrh.

V roku 2013 boli skrášlené veľké laminátové prístrešky na zastávkach Švantnerova, Dvory, ŽST Nové Mesto a Nevädzová. V roku 2014 plánuje Mestský parlament mladých skrášliť minimálne 10 prístreškov na zastávkach.


10.3.2014
-mhd-

Komentáre

Login: Heslo:

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

luky13319.3.2014 14:40  +1#3 Re:
Inak podľa mojich info sa tento rok nebude týkať táto obnova prístreškov len tých laminátových, ale v minimálne jednom prípade aj betónového.
gejza11.3.2014 18:33 #2 Re:
Reakcia na #1 od rozenberg:
skús kontaktovať e-mailovú adresu uvedenú v článku ....
rozenberg11.3.2014 6:51 #1 Re:
Dobry den. Je mozne sa ako umelec zapojit do modernizacie zastavok? (Nemam na mysli poslat navrh a sutazit o sluchadla) Alebo bude spominane malby vykonavat len ista skupina sprejerov ktora sa natom podielala uz predtym? Dakujem za odpoved.