DPB si prenajme kĺbové autobusy

Do Bratislavy opäť zavítajú Karosy B 961 a Mercedesy O 405 GN.

Dopravný podnik Bratislava na základe výsledkov verejného obstarávania uzavrel rámcovú zmluvu na dočasný prenájom kĺbových autobusov. Víťaznými uchádzačmi boli Dopravný podnik mesta Banská Bystrica (DPMBB) a Ing. R. Križan EUROCAR Nitra. Od DPMBB si dopravný podnik môže prenajať 6 autobusov Karosa B 961 a od EUROCARu 10 autobusov Mercedes-Benz O 405 GN.

Cena za prenájom 1 autobusu Karosa B 961 je 0,47 € / km bez DPH a za jeden autobus Mercedes-Benz O 405 GN je 0,48 € / km bez DPH vrátane veľkej údržby. Minimálny mesačný výkon jedného autobusu je 4000 km. Maximálna čiastka za prenájom autobusov je vo výške 450-tisíc € bez DPH za celé obdobie. Rámcová zmluva je uzatvorená na obdobie maximálne 18 mesiacov. Skutočný počet prenajatých vozidiel a doba prenájmu bude závisieť od aktuálnych potrieb dopravného podniku.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Nevie niekto kedy sem majú prísť a zaradiť sa do premávky???
Reakcia na: Andreas.Papak #7:
Za 8000 by kúpili ale k tomu naraz prirátaj prihlásenie, poistenie, prepravu, a to všetko vyplatit naraz u vsetkych busov. Prenájom maju rozratany mesačne po menšich častiach, je to trochu prijatelnejsie pre podnik, aj ked na konci mozno prerobia.
Reakcia na: Ámos #10:
No asi nemá, kedže cash flow podniku je na tom veľmi tesne. By si zaplatil zamestnancov alebo naftu o mesiac ci pol roka neskôr ? A pár desaťtisíc na údržbu a náhradné diely by imho pribudlo veľmi rýchlo.
Reakcia na: neoBB #15:
A nemate ich u Vas uz nahodou medzi vyradenymi? Ci len vo Vasej sekcii su medzi vyradenymi?
Reakcia na: neoBB #15:
A nie je jedno, v akom stave ich potom vyradíte?
Reakcia na: neoBB #15:
Lebo autobusy sa neopotrebuvavaju, ze... 🙂
hlavne aby ste nám tie busy vratili aspon v takom stave v akom k vám prídu,,,a nebolo by od veci ak by boli nasadzované na L92 aby som ich mohol pravidelne využívat?
Reakcia na: Solider #12:
Take iste obstaravanie ako pri prenajm, trvajuce rovnako dlho.... A dokonca ak by sa DPB prihlasil o busy z ineho verejneho DP, ktory vozy kupil cez verejne obstaravanie tak sutaz robit nemusis. Staci ich kupit.
Reakcia na: Solider #12:
viem, ale aj tak ma to vytaca, ked vidim, kam to cele smeruje
Reakcia na: trolejbus6207 #11:
Lacno nakúpiť? Najprv by muselo byť verejné obstarávanie, kam by sa asi autobazár neprihlásil. Čiže ďalšiu procedúru si vieš aj ty predstaviť.
Reakcia na: Ámos #10:
ale vsak o to nejde, lacno nakupit nejake jazdenky, dolezite je, ze sa naslo 450.000€ na prenajom autobusov (maximalna mozna suma), podobne ako 1 600.000€ na prenajom trolejbusov (maximalna mozna suma)...
Reakcia na: Sommelier #9:
DPB nema na zaplatenie 80.000 € ? ? Pri 100mil€ rozpocte? ? ?
Reakcia na: Andreas.Papak #7:
Vzhladom na to, ze mesto podniku vytrvalo a dlhodobo plati menej ako byva dohosnute, financna situacia by imho velmi tazko umoznila zaplatit x tisic eur na kupu ojazdenin. Takto to bude platit neskor a postupne. Vieme, ze to nie je idealne, ale inak sa neda..
A dojazd do vozovne kvoli poruche sa bude ako ratat?

http://autoline.info/sf/bus-city-bus-MERCEDES-BENZ-Citaro-530--13122003110361957900.html
http://autoline.info/sf/bus-city-bus-IVECO-IVECO-491E-18-35-CNG--13121911452622440400.html

o vyhodach takehoto prenajmu si clovek urobi obraz zachvilku sam, po asi 5 minutovom gúglovaní
Za Mercedes je približne 0,60€ na km, to znamená, že na tých 4000km, je to 2400€. Mesačne. A pokiaľ viem, tak tie busy boli na bazári za 8000€/kus. To ich mali rovno kúpiť.
Reakcia na: Yzerman22 #5:
To budu zas každý deň tie vozy na poruche. Dúfam, že dovtedy sa vrátia naspäť záložaky inak to bude dosť zlé. Aj keď je pravda, že DPB potrebuje nejaké nové/zapožičané autobusy už veľmi akútne.
S tými vozmi MB O405 GN boli väčšinou len problémy. Som veľmi zvedavý na ich "výkony".
Reakcia na: Dispecer #2:
Tiez si myslim, aj minule ich brali za 450K, to by som za 1000K radsej kupil vsetky natrvalo ?
Reakcia na: Dispecer #2:
Myslíte si, že tie Mercedesy budú mať ešte nálepky z reklamy LBC? Z čias keď tu boli??
Toľko si ich prenajímate, že by ste si ich mohli už odkúpiť... ?