BID predstavila druhú etapu integrovanej dopravy, aj tá bude meškať
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Spoločnosť Bratislavská integrovaná doprava dnes predstavila zaradenie obcí do zón po zavedení druhej etapy IDS BK. Tá však v roku 2013 spustená nebude.

Bratislavská integrovaná doprava, a.s. (BID) dnes zverejnila schému zón Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) po zavedení druhej etapy. Tá bude spočívať vo vytvorení nových zón, na ktoré bude možné zakupovať predplatné lístky (električenky). Okrem všetkých obcí Bratislavského samosprávneho kraja bude možné využiť integrovanú dopravu už aj pri cestovaní do niektorých obcí trnavskej župy. Integrácie sa zatiaľ nedočkajú obyvatelia príhraničných obcí v Rakúsku a Maďarsku, kde dopravu zabezpečuje DPB.

Menej pozitívnou správou je, že predstavené rozšírenie systému zatiaľ spustené nebude. Napriek tomu, že predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo ešte pred voľbami sľuboval druhú etapu od decembra, z dnes vydanej tlačovej správy vyplýva, že sa to nestihne. V priebehu tohto mesiaca začne ešte len skúšobná prevádzka u jednotlivých dopravcov bez možnosti využívať novinku bežnými cestujúcimi. "Konečné rozhodnutie o termíne, v ktorom spustíme integráciu aj na územie pezinského a seneckého okresu, padne až po vykonaní všetkých kontrol," uviedol v tlačovej správe Rastislav Cenký, generálny riaditeľ BID. Kedy by sa tak malo stať v tlačovej správe spoločnosť neuvádza.

Projekt integrovanej dopravy neslávne známy neustálymi meškaniami tak dostáva ďalší sklz. Okrem nerozšírenia územia integrovaného do IDS BK nedôjde od decembra ani k dopravnej optimalizácii a autobusy budú naďalej premávať po neprehľadných trasách a v nepravidelných intervaloch bez navdäznosti na ostatné druhy dopravy. Ani železničná doprava, ktorá by umožnila nahradiť autobusy vlakmi, však nebude dostatočne posilnená a naopak, Záhorie sa dočká redukcie počtu vlakov. Dôvod nespustenia tejto časti projektu BID neuviedla.


11.12.2013
-red-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.