Dopravnú kartu Slovak Lines vybavíte jednoduhšie
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Cestujúci si už pre vybavenie dopravnej karty nemusia priniesť fotografiu.

V súvislosti s pripravovaným projektom integrovaného dopravného systému budú fotografie na dopravnej karte potrebovať aj cestujúci, ktorí nepoužívajú zľavnené cestovné, avšak plánujú využívať predplatné cestovné lístky IDS BK. V záujme zjednodušenia procesu vybavovania nových dopravných kariet dopravca Slovak Lines vyhotovuje fotografiu na dopravnú kartu priamo na predajnom mieste na Autobusovej stanici na Mlynských nivách, cestujúci si teda nemusí fotografiu zaobstarať vopred.

Fotografiu rozmerov 35x25 mm si naďalej musia priniesť cestujúci, ktorí:

  • už dnes vlastnia dopravnú kartu Slovak Lines a chcú ju používať na kúpu predplatných lístkov IDS BK (kartu bez fotografie je naďalej používať na zakupovanie jednorazových cestovných lístkov z elektronickej peňaženky)
  • si budú zakupovať dopravnú kartu na predajnom mieste v Malackách a túto kartu budú chcieť používať na kúpu predplatných lístkov IDS BK

Poplatok za vydanie dopravnej karty je naďalej 3,00€, platnosť karty je 5 rokov. Pri zakúpení karty je možné súčasne naplniť elektronickú peňaženku, resp. po spustení IDS BK aj zakúpiť predplatný cestovný lístok. Platbu je možné realizovať aj platobnou kartou.

Upozorňujeme, že na čipove karty Slovak Lines je v súčasnosti možné zakupovať predplatné lístky (električenky) len na predajných miestach DPB, nie cez internet. Dopravca však už testuje vlastný internetový predaj prostredníctvom ktorého bude možné na tieto karty zakupovať predplatné lístky IDS BK a tiež plniť elektronickú peňaženku na dopravnej karte. Bližšie informácie o spôsobe zakupovania predplatných cestovných lístkov IDS BK prinesieme pred jeho spustením.

Novovydávané dopravné karty Slovak Lines už využívajú bezpečnejšiu technológiu Mifare DESFire, na ktorú postupne prechádza väčšina autobusových dopravcov na Slovensku.


18.3.2013
-Samo Muránsky-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.