Dôležité informácie o zmenách v MHD vám už neujdú
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Stránky imhd.sk spustili novú službu.

Ak prichádzate na imhd.sk s cieľom zistiť si rýchlo odchody MHD alebo vyhľadať spojenie, nemusíte vždy postrehnúť aktuálne informácie o zmenách v prevádzke MHD, ktoré sú uvedené na titulnej stránke. Často však majú dodatočné informácie zásadný vplyv na platnosť cestovných poriadkov či vyhľadaných spojení. Nie ku všetkým obmedzeniam totiž dopravcovia poskytujú špeciálne cestovné poriadky.

imhd.sk preto spustilo novú službu, ktorou upozorňuje na zmeny v MHD. Ak sa zmeny týkajú linky, ktorej cestovný poriadok si používateľ vyhľadáva, nad cestovným poriadkom sa zobrazí modrý box s upozornením. Systém automaticky sleduje zmeny, ktoré sú už v platnosti (najviac 1 týždeň), alebo ktoré vstúpia do platnosti do 1 týždňa. V prípade vyhľadávania spojení sa nad príslušným spojení zobrazí box v prípade, ak sa dotýka aspoň jednej z liniek v danom čase vo vyhľadanom spojení.

Už rok funguje aj zvýrazňovanie najbližšieho odchodu linky priamo v cestovnom poriadku. Užitočné je to aj v pracovných dňoch medzi Vianocami a Novým rokom, keď časť liniek premáva podľa prázdninových cestovných poriadkov a zvyšok ako cez víkend. Stránka automaticky zvýrazní najbližší odchod v tom stĺpci, podľa ktorého daná linka jazdí.

Snahou imhd.sk je odbremeniť používateľov od nutnosti sledovania množstva rôznych zmien v MHD a poskytnúť informácie šité na mieru podľa toho, čo používateľ vyhľadáva.


27.12.2012
-mhd-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.