Premenované budú viaceré zastávky.
Pri príležitosti celoštátnej zmeny cestovných poriadkov nastane od 11. decembra 2022 aj niekoľko zmien v bratislavskej MHD. Zmeny sa budú týkať najmä zastávok MHD.
Pre zlepšenie dostupnosti MHD v nočných hodiných pre obyvateľov ulíc Pod gaštanmi a Na piesku bude nočná linka N70 zastavovať aj na zastávke Pod gaštanmi.
Zmenené budú aj niektoré názvy zastávok:
- zastávka Aupark (konečná linky 50) bude mať nový názov OC Einsteinova.
- zastávka Aupark (priebežná zastávka na Panónskej ceste pre linky 80, 83, 84, 88, 91, 93, 94, 191, 901, N93, N95) bude mať nový názov Pri sade.
- zastávka Sady pre linky 90, 91, 191, N91 v Jarovciach bude mať nový názov Ovocná.
- zastávka Kopčany, sídlisko pre linky 99, N80 (na nadjazde) bude mať nový názov Bratská.
Zmena názvu zastávky Aupark bola vyvolaná ukončením komerčnej spolupráce dopravného podniku s nákupným centrom.
Dopravný podnik informuje aj o skrátení jazdnej doby na lokálnej linke 27 v Dúbravke, čím sa zrýchli cestovanie touto linkou.
Vladimír
Snažím sa predstaviť si, čo sa asi deje. Ja si to vysvetľujem tak, že pretrváva extrémny politický tlak na nezmyselné komerčné premenúvanie množstva zastávok (nie tak dávno sme sami videli v praxi). A zrejme mu nevedia čeliť efektívnejšie ako tým, že komerčné názvy sa draho platia a neplatené názvy nesmú byť komerčné.
Všetci vieme, že niektoré komerčné stavby naozaj sú orientačným bodom a ich názov by blízke zastávky mali niesť. Otázkou je, kto má mať právo určiť, ktoré takými sú a ktoré už nie. Pripúšťam možnosť, že takéto samorozhodovanie DP jednoducho politicky priechodné nie je.