MHD na letisko (to 17th Feb 2019)
  • This is an archived page. Current information can be found in left menu.

Na bratislavské Letisko Milana R. Štefánika premávajú autobusové linky:

  • linka 61 zabezpečuje priame spojenie Letiska s Hlavnou stanicou a obsluhuje dôležité prestupné uzly Račianske mýto, Trnavské mýto, Zimný štadión a Bajkalská.
  • linka 96 zabezpečuje spojenie Petržalky a Letiska, zabezpečuje aj obsluhu oblasti Ružinova.
  • nočná linka N61 zabezpečuje počas noci priame spojenie Letiska, Autobusovej stanice Mlynské nivy a Hlavnej stanice. Na Hlavnej stanici alebo Hodžovom námestí na ňu nadväzujú nočné spoje do väčšiny mestských častí.

Priame spojenie Autobusovej stanice Mlynské nivy s Letiskom mestskou hromadnou dopravou počas dňa nie je možné, odporúčame preto spojenia s jedným prestupom:

  • z Autobusovej stanice linkou 205 s prestupom na linku 61 na zastávke Zimný štadión, alebo na linku 96 na zastávke Slovinská.
  • z Letiska linkou 96 s prestupom na linku 50 na zastávke Trnavská, alebo na linku 205 na zastávke Slovinská.
  • z Letiska linkou 61 s prestupom na linku 205 na zastávke Bajkalská.

Ďalšie možné spojenia je možné vyhľadať cez Plánovač cesty.

Na väčšinu ciest z Letiska je potrebné zakúpiť si cestovný lístok s časovou platnosťou 60 minút v cene 1,20 € (obyčajný) / 0,60 € (zľavnený). Pre objemnejšiu batožinu je potrebný zľavnený 15-min. cestovný lístok, ktorý pre batožinu platí 180 minút. Jednorazové cestovné lístky i predplatné cestovné lístky na letisku odporúčame zakúpiť v multifunkčných automatoch v príletovej hale letiska.

Ak využívate služby mobilných operátorov Telekom (T-Mobile SK), Orange SK alebo O2 SK a potrebujete nezľavnený lístok a cestujete s batožinou, je výhodné využiť 40- alebo 70-minútový SMS lístok v cene 1,00 €, resp. 1,30 € odoslaním prázdnej SMS na číslo 1140 (40-min.) resp. 1100 (70-min.), ktorý platí aj na nočné spoje a zahŕňa aj dovozné za batožinu. Pred nastúpením do vozidla je nutné počkať na spätnú SMS s cestovným lístkom.


1st Jan 2014, updated 11th Feb 2019
-mhd-

Comments

No comment has been posted yet.

Login: Password:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 8 MB).
You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.